Grudzień 2023
Listopad 2023
Portiernia - Paliwo RDF produkowane z frakcji resztkowej odpadów komunalnych, dostarczane jest do ITPO ciężarówkami. Każdy pojazd wjeżdżający i wyjeżdżający z terenu instalacji jest ważony i ewidencjonowany. Za wagą wyjazdową znajduje się urządzenie do mycia opon, opłukujące koła pojazdów z ewentualnych zabrudzeń.
Hala odbioru odpadów to miejsce, w którym po otwarciu bram wyładowczych, ciężarówki zrzucają odpady do bunkra. Podciśnienie panujące w hali oraz bunkrze zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów poza budynek instalacji.
Turbozespół po demontażu tymczasowego rurociągu wydmuchowego – zakończono proces w nomenklaturze branżowej nazywany „dmuchaniem kotła”. Polega on na czyszczeniu wnętrza tego kluczowego elementu instalacji z zanieczyszczeń pobudowlanych, poprzez nagły wyrzut pary. Zanieczyszczenia pozostawione wewnątrz kotła i instalacji parowej stanowiłyby duże zagrożenie dla łopatek turbiny.
Wrzesień 2023
Widok na Instalację, nasadzenia na terenach. Widok na halę waloryzacji żużla, bunkier oraz kotłownię.
Widok z placu manewrowego dla pojazdów dostarczających paliwo. W hali dostaw zamontowano nie tylko bramy zewnętrzne, ale i wewnętrzne. Bramy oddzielające halę od bunkra wyposażone są w pełni automatyczny system kontroli, zarządzany z poziomu systemu "Traffic Control". Ich otwarcie inicjowane będzie poprzez pętle indukcyjną zainstalowaną w posadzce.
Hala waloryzacji żużla wyposażona w urządzenia techniczne oraz system przenośników, za pomocą której żużel powstały w trakcie procesu spalania trafi do odpowiednich kwartet w których to będzie następować końcowy proces ich waloryzacji przed tym jak trafią do dalszych podmiotów i będzie mógł posłużyć np. do budowy dróg.
Widok z okien pomieszczenia sterowni (miejsce zarządzania całą instalacją) na chłodnice wody sieciowej, dzięki której nawet w upalne dni Instalacja będzie mogła pracować z pełną mocą wytwarzając ciepło i energię elektryczną. Na drugim tle widoczna część kotłowni szczytowej.
Widok na element części technologicznej zainstalowanej w kotłowni, a dokładnie, a dokładnie silos będący częścią systemu oczyszczania spalin.
Budynek bunkra na paliwo dla kotła, na zdjęciu widoczne jest okno operatora suwnicy, jedną z dwóch suwnic i konstrukcję dachu.
Hala dostaw wraz z bramami oddzielającymi wnętrze budynku od placu manewrowego. Widoczne bramy stanowią część dużego systemu które wraz z bramami do samego bunkra stanowią swoistą śluzę i przeciwdziałającą wydostawania się ewentualnych odorów poza przestrzeń wewnętrzną budynków, a co dalej za tym idzie do okolicznych terenów.
Sierpień 2023
Stanowisko transformatora 110/6 kV, będącego częścią układu wyprowadzenia mocy elektrycznej wyprodukowanej w układzie kogeneracji
Układ wyprowadzenia energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji oraz zasilania w przypadku turbozespołu do sieci 110kV. W tle widoczna kotłownia szczytowa (po lewej) oraz budynki maszynowni i kotłowni wraz z systemem oczyszczania spalin
Lipiec 2023
Z każdym krokiem bliżej przekazania obiektu do eksploatacji. Na zdjęciu widoczny panel operatorski w trakcie prac rozruchowych zespołów urządzeń związanych z gospodarką wodną.
Maj 2023
Kotłownia Szczytowa i Budowa ITPO – Na zdjęciu widok na budynek Kotłowni Szczytowej (niższe budynki na pierwszym planie) i budowę ITPO (budynki na drugim planie).
Budowa ITPO – Na zdjęciu widoczny budynek Nastawni, to z niej będzie odbywać się nadzór i sterowanie całą instalacją.
Kwiecień 2023
Marzec 2023
Luty 2023
Budowa ITPO, widok instalacji z brzegu zbiornika ekologicznego zlokalizowanego na terenie Instalacji. W tle widoczny budynek waloryzacji żużla, hala kotła z oczyszczaniem spalin i bunkra na paliwo
Budowa Instalacji z lotu ptaka, na zdjęciu widoczna jest Kotłownia szczytowa, budynek administracyjno-elektryczny oraz maszynownia z kotłownią.
Styczeń 2023
Budowa ITPO. Prace izolacyjne zbiorników silosów pyłów powstających podczas pracy kotła i systemu oczyszczania spalin.
Budowa ITPO. Na zdjęciu widoczne budynki kotłowni z systemem oczyszczania spalin, sprężarkownia oraz pylon komunikacyjny łączący wszystkie poziomy kotłowni.