Grudzień 2022
Budowa ITPO – Dostawa wyposażenia suwnic odpadów. Na zdjęciu widoczne są chwytaki główne i pomocnicze, będą one stale podłączone do suwnic.
Budowa ITPO – Na zdjęciu widoczna konstrukcja z częścią silosów do przechowywania pyłów z systemu spalania i oczyszczania spalin.
Budowa ITPO – Na zdjęciu widoczna konstrukcja z częścią silosów do przechowywania pyłów z systemu spalania i oczyszczania spalin. Na prawo od konstrukcji silosów widoczne są zbiorniki środka redukcji NOx.
Budowa ITPO – Wnętrze komory spalania, czyli pierwszego ciągu kotła z zainstalowanym systemem ochrony ścian membranowych kotła.
Listopad 2022
Instalacja ścian na budynku kotłowni ITPO. Ściany kotłowni są wykonywane z tak zwanych paneli wielowarstwowych i są montowane jako panele przez alpinistów.
Instalacja ścian na budynku kotłowni ITPO. Ściany kotłowni są wykonywane z tak zwanych paneli wielowarstwowych i są montowane jako panele przez alpinistów.
Pażdziernik 2022
Zestaw zaworów służących do odpowietrzenia części parowej kotła ITPO. Podczas uruchamiania kotła ważnym jest usunięcie powietrza z części, w której będzie znajdować się para przed przekazaniem jej do dalszych części instalacji.
Instalacja ścian na budynku kotłowni ITPO. Ściany kotłowni są wykonywane z tak zwanych paneli wielowarstwowych i są montowane jako panele przez alpinistów.
Budowa ITPO. Widok z dachu Kotłowni szczytowej na północnowschodnią część zespołu budynków kotłowni. Na zdjęciu widoczny jest początkowy proces budowy ścian budynków maszynowni i kotłowni.
Dostawa i instalacja turbozespołu w budynku maszynowni. Na zdjęciu jest widoczny moment przenoszenia turbozespołu i osadzaniu go w miejscu docelowym.
Wrzesień 2022
Budowa ITPO. Widoczny proces montażu belek podsuwnicowych w przestrzeni bunkra na odpady (paliwo dla kotła ITPO). Na tych belkach będą zainstalowane szyny, po których będą się poruszać suwnice zasilające kocioł ITPO w paliwo.
Budowa ITPO, widok instalacji powietrza wtórnego dla kotła. Zadaniem powietrza wtórnego jest wytworzenie przepływu wirowego spalin wewnątrz pierwszym ciągu kotła.
Elementy produkcji ciepła dla Miejskiej Sieci Ciepłowniczej, czyli wymiennik ciepłowniczy podczas instalacji w budynku maszynowni.
Prace ziemne w obszarze wyprowadzenia mocy elektrycznej wytworzonej w ITPO do sieci przesyłowej 110kV
Sierpień 2022
Budowa ITPO. Pierwsze duże elementy technologiczne w budynku maszynowni. Na zdjęciu widoczne są dwa wymienniki ciepła, których głównym zadaniem jest odzysk ciepła z pary, która napędziła już turbinę parową. Ciepło odzyskane w tych wymiennikach zostanie w efekcie końcowym przekazane do Miejskiej Sieci Ciepłowniczej.
Budowa ITPO. Na zdjęciu widoczne są dwa zbiorniki ciśnieniowe układu parowo-wodnego Instalacji tzw. odgazowywacze termiczne. Ich zadaniem jest usunięcie gazów zawartych z cieczy.
Budowa ITPO. Montaż wełny izolacyjnej na kanale spalin w części instalacji oczyszczania spalin, kolejnym krokiem będzie instalacji blach jak to jest widoczne za rusztowaniami. Właściwe wykonanie izolacji termicznej jest bardzo ważnie nie tylko ze względów bezpieczeństwa ludzi lecz również samego procesu technologicznego. W tych kanałach będą płynęły spaliny o temperaturze ponad 140 oC
Budowa ITPO. Widok na konstrukcję dachu maszynowni w którym będzie zainstalowany turbozespół. Po lewej stronie zdjęcia za konstrukcją stalową budynku zainstalowany jest kocioł.
Budowa ITPO. Budynek nastawni i administracyjny, główne roboty betoniarskie zostały zakończone i obecnie trwają prace elewacyjne polegające na montażu izolacji przed wykonaniem końcowej warstwy elewacji.
Budowa ITPO. Na zdjęciu widoczne są, elewacja klatki schodowej wraz z windą służącą do obsługi i komunikacji pomiędzy poszczególnymi poziomami kotłowni, z lewej strony konstrukcja betonowa i stalowa budynku maszynowni w której będzie zainstalowany między innymi turbozespół, po prawej stronie instalacja oczyszczania spalin wewnątrz budynku.
Lipiec 2022
Na zdjęciu widoczna jest część systemu zabezpieczenia przed pożarem, a raczej walki z nim, czyli zbiornik z zapasem wody do gaszenia ewentualnego pożaru, a za nim pompowania ppoż., w której są zainstalowane dwie pompy tłoczące wodę do systemu hydrantów i innych urządzeń przeciwpożarowych korzystających z wody. Zapas wody w zbiorniku jest automatycznie uzupełniany z sieci miejskich wodociągów.
W tle zbiorniki z zapasem lekkiego oleju opałowego dla dwóch kotłów Kotłowni Szczytowej oraz dla palników rozruchowych kotła ITPO. Lekki olej opałowy, poza gazem ziemnym, jest jednym z dwóch paliw, które będzie wykorzystywane do produkcji ciepła z Kotłowni Szczytowej. Na pierwszym planie widoczne jest miejsce podłączenia systemu wytwarzania piany gaśniczej w celu ochrony tych zbiorników.
Na zdjęciu widoczne są dwa obiekty części ITPO. Z lewej strony konstrukcja budynku kotłowni (szare belki stalowe) z widocznym wewnątrz kotłem (brązowe elementy) jeszcze przez zainstalowaniem izolacji termicznej i zieloną konstrukcją nośną samego kotła. Po prawej stronie widoczny jest pylon komunikacyjny, jego zadaniem jest połączenie wszystkich poziomów kotłowni ITPO z Maszynownią, w której będzie zainstalowany turbozespół oraz nastawnia (pomieszczenie, z którego steruje się całą Instalacją). Wewnątrz pylonu poza klatką schodową będzie też do dyspozycji obsługi winda osobowo-towarowa.
Widok z górnych kondygnacji budynku administracyjnego. Na zdjęciu widoczna jest Kotłownia Szczytowa z dwoma kotłami wodnymi służącymi do produkcji ciepła dla mieszkańców Olsztyna. Z prawej strony widoczny duży agregat prądotwórczy (szary kontener z świecącymi elementami na dachu) będący zasilaniem awaryjnym dla całej Instalacji. Dzięki temu urządzeniu, nawet przy całkowitym braku zasilania elektrycznego z sieci elektroenergetycznych Instalacja może zostać uruchomiona i przejść do normalnej pracy. W tle widoczna panorama południowej części Olsztyna.